İstanbul Tiroid Hakkında

İstanbul Tiroid Hakkında

Ülkemiz iyot eksikliği bakımından endemik yapıda olduğu için, tiroid bezi hastalıkları oldukça sık ortaya çıkmaktadır.  Tiroid bezi boyutu küçük fakat fonksiyonları açısından tüm vücudu etkileyebilecek kadar büyük bir organdır. Tiroid bezinin fonksiyonel hastalıkları, hipertiroidi ve hipotiroidi, tiroidin birbirinden farklı patolojide olan ve tedavilerinde özel davranışlar gerektiren kanserleri, oldukça sık karşılaştığımız tiroid nodülleri ve Haşimato gibi tiroiditler, tiroid bezi hastalıklarını geniş bir yelpazede ortaya koyar.

Tiroid dokusundan kaynaklanan nodüller, tümörler ve Graves hastalığı gibi özel hastalıkların tedavisinde, Endokrinoloji uzmanlarının uyguladığı endokrin bazlı tıbbi tedaviler ve Endokrin Cerrahların sunduğu patolojiye yönelik ve hastaya özel  ameliyatlar, tiroid dokusu hastalıklarının tanı ve tedavisinde birden çok değişken olması nedeni ile, tiroid bezi hastalıkları özel bir hastalık grubudur.

Tiroid bezine komşu olan paratiroid bezlerin hastalıkları, tiroid hastalıklarından daha az sıklıkta ortaya çıkmasına rağmen, paratiroid bezi hastalığı olan hasta sayısı devamlı olarak yükselmektedir. Kalsiyum metabolizmasının lokomotifi olan paratiroid bezleri, kalsiyum dengesinin hafif düzeyde, orta düzeyde veya ağır düzeyde bozulması ile hiçbir belirti vermeyen hastalıklardan, vücudun diğer sistemlerini etkileyebilecek kadar ağır tablolara yol açan hastalıklara neden olabilir.

İstanbul Tiroid’in kurucuları, Doç. Dr. Sinan Çağlayan Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları uzmanı; Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan Genel Cerrahi uzmanıdır. İstanbul Tiroid’in amacı, tiroid ve paratiroid hastalıklarının tanı,  tedavileri ve ameliyatlarında ortak akıl ve davranışlar oluşturmak ve hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmektir.

whatsapp

Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan

Doç. Dr. Sinan Çağlayan

© 2016 Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan & Doç. Dr. Sinan Çağlayan. Tüm hakları saklıdır. Web sitesi tasarımında kullanılan tüm görseller lisanslıdır. İzinsiz başka yerlerde kullanılamaz.Web sitesinde kullanılan tüm metinsel içerikler Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan & Doç. Dr. Sinan Çağlayan'a aittir ve izinsiz veya kaynak göstermeden başka yerlerde kullanılamaz. ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan & Doç. Dr. Sinan Çağlayan sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz. Web Sitesi Tasarım & SEO & Prodüksiyon: Siimple